Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi / Turkish Hair Clinic

Saçsızlık genel olarak erkeklerin bir problemi gibi görülse de, genetik faktörler ya da sonradan oluşan çevresel etkiler sebebiyle bugün birçok kadın da, saçsızlık ve saç dökülmesi sorunları yaşamaktadır.
Kadınlarda saçsızlığa sebep olarak genetik nedenlerin dışında; sigara, kötü beslenme, metabolik ve hormonsal sorunlar, aşırı stresli yaşam, saç ve saç derisinde yanlış ürün kullanımı, kullanılan bazı ilaçlar, yanlış uygulanan tedavileri sayabiliriz. Erkeklerin aksine, kadınlarda saçsızlık kişiyi psikolojik olarak çok daha fazla etkiler. Erkeklerde kellik alışılagelmiş bir estetik kusurken, saçsızlık problemi yaşayan kadınlar sosyal hayata adapte olmada sorun yaşayabilir.

Kadınlarda görülen saç dökülmesi genellikle kademe kademe oluşan bir durumdur. Hamilelik, doğum sonrası, yaş ve menopoz gibi etkiler ya da mevsim geçişleri kimi zaman dökülmeyi tetikler. Dökülmelere sebebiyet veren şey, saç derisinde oluşmuş olan bir rahatsızlıkta olabilir. Kadınlarda saç dökülmesi erken evrede de fark edilebilir. Günde 100 telden fazla dökülme varsa, saç dökülmenizi kontrol edebilirsiniz. Zamanla araları seyrekleşen saç sinyal gönderiyor olabilir. Bu gibi durumlarda bir uzman görüşü alınarak dökülmenin erken evrelerinde önlem alınırsa, çok başarılı tedaviler uygulanabilir.